AOC LE23H062 - Specifications Manual
AOC LE23H062
1 page
Print Icon
Loading...
1.5”
LE23H062
Description
23" widescreen Full HD LED-LCD TV with Analog NTSC, Digital
ATSC and Clear-QAM Tuners, Slim Design
Panel
Size
VIS: 23", Diagonal
Resolution
Widescreen 1920x1080, 16:9 Aspect Ratio
Bi h
300 d/ 2
1.5”
Brightness
300 cd/m2
Dynamic Contrast Ratio
Response Time
5ms
Viewing Angle(CR>5)
Horizontal: 170 Degrees
Vertical: 160 Degrees
Analog TV Tuner
TV Tuning
NTSC
Color System
NTSC
Sound System
MTS + SAP
Closed Caption
Yes
1.5”
Closed
Caption
Yes
V-Chip Parental Control
Digital Tuner
TV Tuning
ATSC (8VSB)* , Clear-QAM
Video Inputs
Composite + L/R Audio
1
S-Video + L/R Audio
1
Component YCbCr/YPbPr + L/R Audio
HDMI (High Definition Multimedia
Interface)
2
Graphic (PC) Input
Signal Input
Analog RGB (Dsub)
1.5”
Graphic
(PC)
Input
Signal
Input
Analog
RGB
(Dsub)
Maximum Resolution
1920x1080x60Hz
Audio
Buit-in Speakers
10 Watts Total
Headphone Output
Multilmedia Input USB (JPEG)
Power Source
100~240 Vac 60Hz, DC in
p
ut from AC/DC Ada
p
te
r
Power Consumption
45Watts (TYP)
User Control
Volume u
/down, CH u
/down, Menu, In
ut, Power,
TV Mode
Tuner Mode
Auto Channel Scan
Additive Scan
Ski
Channel
OSD Function
1.5”
Tuner
Mode
Auto
Channel
Scan
Additive
Scan
Skip
Analo
g
MTS, Di
g
ital MTS,
TV & Video Mode
Picture Mode(Standard, Movie, Game, Vivid Custom), Backlight,
Brightness, Contrast, Sharpness, Color, Tint, Noise Reduction,
Color Tem
erature, Color Enhancement, Ad
tive Luma, DCR
Audio
Audio Mode(Flat, Rock, Pop, Classic, Jazz), Balance, TV
S
eakers, Advanced Audio, E
q
ualizer Settin
PC Mode
Auto Ad
j
ust, H. Position, V.Position, Phase, Clock
Photo
Slideshow Browse Photos Slide Setting
1.5”
Photo
Slideshow
Browse
Photos
Slide
Setting
Sleep Timer
Off, 5,10,15,30,45,60,90,120,180,240 Min
Features
Others
Wall Mountable(75mmx75mm)*, Multi-function Remote, V-Chip
Parental Control, Closed Ca
tion,
Regulations FCC, cULus, ROHS, EPA4.0
Included Accessories
Power Cord & Adapter, Remote Control w/ batteries, User's
Manual, QSG
Monitor
22.1x 15.3x 7.5 in (561x 389x 190 mm)
Monitor w/o Base
22.1x 14.0x 1.5 in (561x 356x 38 mm)
Carton
24 3x 17 5x 4 6 in (616x 445x 118 mm)
Dimensions (WxHxD inches)
1.5”
C
ar
t
on
24
x
17
x
4
i
n
(616
445
118
mm
Weight (lbs) 9.8 lbs (4.5 kg)
8.1 lbs (3.7 kg, w/o base & stand)
Gross
15.0 lbs (6.8 kg)
Loading Qty w/pallet
40' STD = 1344, 20'STD = 640 pcs.
UPC Code 685417029785
Net
1.5”