LG 47LD950C - Brochure & Specs Manual
LG 47LD950C
4 pages
Print Icon
To Next Page IconTo Next Page
To Next Page IconTo Next Page
Loading...
NATIVE DISPLAY RESOLUTION
1920 x 1080 (full HD 1080p)
BUILT-IN ATSC/NTSC/QAM CLEAR TUNER
DYNAMIC CONTRAST RATIO
TruMotion 240Hz
400 CD/M
2
BRIGHTNESS
EcoSmart™
Energy Saving Levels
BUILT IN PUBLIC DISPLAY SETTINGS (v2.4)
HDMI™ v.1.4a (x4)
USB 2.0 WITH MEDIA HOST
Including support for 3D HD/music/photos
USB CLONING
INTELLIGENT SENSOR™
SIMPLINK™
INVISIBLE SPEAKERS
CLEAR VOICE II
4 PASSIVE 3D GLASSES INCLUDED
2 YEAR LIMITED WARRANTY
(parts and labor)
lcd tv
LCD Commercial Widescreen
w w w. LG s o l u t i o n s . c o m
Passive 3D HDTV* with
TruMotion™
47" class
(47.0" diagonal)