Philips 32PFL7674H - Specifications Manual
Philips 32PFL7674H
3 pages
Loading...
Philips 7000 series
LCD TV with Pixel Precise
HD
32"
Full HD 1080p digital TV
32PFL7674H
Be part of the action.
With slim design and invisible sound
Featuring the stunning Pixel Precise HD and fantastic invisible sound, enjoy the pleasure
of the movies in your living room. This full HD 1080p display combined with a super slim
design, ensures you're always part of the action.
See precise details in action
Pixel Precise HD for extremely sharp and clear pictures
Full HD LCD display, with a 1920 x 1080p resolution
Perfect Natural Motion for ultra-smooth Full HD movies
100 Hz LCD, 3 ms performance for superb motion sharpness
Exciting and powerful sound
2 x 12 W with BBE for fresh, clear sound