Pride Mobility 24BC2000T-2 - Page 36
Pride Mobility 24BC2000T-2
41 pages
Loading...
36
SPECIFICATIONS
INPUT
100 • 240VAC, 50/60 Hz, 170W OUTPUT
OUTPUT
24 VDC, 5.0A
DIMENSIONS
Length 169.3 mm / 6.67 in
Width 136.6 mm / 5.38 in
Height 82.5 mm / 3.25 in
Weight 0.96 kg / 2.12 lb
SAFETY LISTINGS
CE / ETL / C-Tick
CHARACTERISTICS
Universal AC Input 100 – 240V, 50–60Hz, 170 W
Maximum Output 29 VDC, 5.0 A
Standby Power 4 W