Pride Mobility 4C24080A - Technical Specifications
Pride Mobility 4C24080A
41 pages
Loading...
6
Note: Charger comes with one power cord depending on the charger model number. Please refer to the
table above for corresponding cord information.
AC CORD AND PLUG REQUIREMENTS
Cord rating: 120V, 1A, Type SJT, No. 18AWG (for use with 100-240VAC) 240V. 1A, Type SJT
or equivalent, No. 18 AWG (for use with 200 - 240V AC)