AOC LE22H067 - Specifications Manual
AOC LE22H067
1 page
Print Icon
Loading...
LE22H067
22" idescreen F ll HD LED LCD TV ith Analog NTSC Digital
Description
22"
w
id
escreen
F
u
ll
HD
LED
LCD
TV
w
ith
A
na
l
og
NTSC
Di
g
it
a
l
ATSC and Clear-QAM Tuners, Super Slim Design
Panel
Size
VIS: 21.5", Diagonal
Resolution
Widescreen 1920x1080, 16:9 Aspect Ratio
Brightness
300 cd/m2
Dynamic Contrast Ratio
Response Time
5ms
Viewing Angle(CR>5)
Horizontal: 170 Degrees
V ti l 160 D
Vertical: 160 Degrees
Analog TV Tuner
TV Tuning
NTSC
Color System
Sound System
MTS + SAP
Closed Caption
Yes
V-Chip Parental Control
Yes
Digital Tuner
TV Tuning
ATSC (8VSB)* , Clear-QAM
Video Inputs
Composite + L/R Audio
1
S-Video + L/R Audio
1
Component YCbCr/YPbPr + L/R Audio
HDMI (High Definition Multimedia
Interface)
2
Graphic (PC) Input
Signal Input
Analog RGB (Dsub)
Maximum Resolution
1920x1080x60Hz
Audio
Buit-in Speakers
6 Watts Total
Headphone Output
Headphone
Output
Digital Audio Output Stream
S/PDIF (Optical)
Multilmedia Input USB2.0 (JPEG)
Power Source
120 Vac 60Hz
Power Consumption
TBC
User Control
Volume u
p
/down, CH u
p
/down, Menu, In
ut, Power,
TV Mode
Tuning Band, Auto CH Search, Add on CH Search, Channel List,
Channel Label, FAV Channel Settin
g
TV & Vid M d
Picture Mode(Vivid Standard ECO Movie Personal)
OSD Function
TV & Video Mode
Pi
c
t
ure
M
o
d
e
(Vi
v
id
St
an
d
ar
ECO
M
ov
i
e,
ersona
Brightness, Contrast, Sharpness, Color, Tint, Color Temperature,
Noise Reduction, Ada
tive Contrast, DCR, Backli
ht, As
ect
Audio
Sound Mode(Music, Speech, Personal), Base, Treble, Balance,
Audio Source, SPDIF, AVL
PC Mode
Auto Ad
ust, H. Position, V.Position, Phase, Clock
Photo
Slideshow, Browse Photos, Slide Settin
Sleep Timer
Off, 5,10,15,30,45,60,90,120,180,240 Min
Features
Video
Features
Video
3D Comb Filter, 3D Color Management, Cross Color Reduction,
MPEG Noise Reduction, Montion Ada
tive De-interlace
r
MTS, SAP, SRS
Others
Wall Mountable(100mmx100mm)*, Multi-function Remote, V-
Chi
Parental Control, Closed Ca
tion,
Regulations FCC, cULus, ROHS, EPA4.0
Included Accessories
Remote Control w/ batteries, User's Manual, QSG
TV Unit
20 7x 15 6x 5 9 in (526 9x 395 0x 150 mm)
Dimensions (WxHxD inches)
TV
U
n
it
20
7x
15
6x
5
in
(526
9x
395
0x
150
mm)
TV Unit w/o Base
20.7x 14.2x 1.5 in (526.9x 361.2x 38.1 mm)
Carton
23.2x 18.0x 4.5 in (589x 456x 114 mm)