AOC LE22H138 - Specifications Manual
AOC LE22H138
Loading...
LE22H138
Descri
p
tion
22" widescreen Full HD LED-LCD TV with NTSC, PAL-M& N
Tuners
Slim Desi
Description
Tuners
Slim
Design
Panel
Size
VIS: 21.5", Diagonal
TV Tuning
NTSC, PAL-M, PAL-N
Color System
NTSC, PAL
Interface)
Ghi(PC)I t
Al RGB(Db)
Maximum Resolution
1920x1080x60Hz
AV Output
Video/Audio(L/R)
6 Watts Total
Headphone Output
Digital Audio Output
S/PDIF
Power Source
100-240 Vac 50/60Hz
Power Consumption
TBC
User Control
Power Menu CH up/down Volume up/down Input
User
Control
Power
Menu
CH
up/down
Volume
up/down
Input
Features
TV & Video
TV Channel Set up, Preset Video Mode (Personal, Standard,
Vivid, Movie, ECO
, Noise Reduction, Multi
p
le Picture Mode
Audio
Preset Audio Mode( Personal, Standard, Music, Speech), SRS,
Stereo/SAP/Mono
PC Mode
Auto Ad
j
ust, H/V Position, Clock/Phase
Others
Wall Mountable(100mmx100mm)*, Multi-function Remote, Sleep
Timer, DCR, Parental Control, Closed Ca
tion
Regulations
FCC UL RoHS
Reg
u
lations
FCC
UL
RoHS
Included Accessories
Remote Control w/ batteries, Power Cable, VGA Cable, Audio
Cable, User's Manual, QSG, Warranty Card & SA Service Center
List
TV Unit
20.7x 13.8x 4.0 in (525x 351x 101.8 mm)
TV Unit w/o Base
20.7x 13.4x 1.37 in (525x 341x 35 mm)
Carton
23.6x 16.3x 6.1 in (599x 414x 155 mm)