AOC LE22H168 - Datasheet Manual
AOC LE22H168
Loading...
LE22H168
Description
22" widescreen Full HD LED-LCD TV with Analog NTSC, Digital
ATSC and Clear
QAM Tuners Super Slim Design
Description
ATSC
and
Clear
QAM
Tuners
Super
Slim
Design
Panel
Size
VIS: 21.5", Diagonal
TV Tuning
NTSC
Color System
NTSC
Yes
Digital Tuner
TV Tuning
ATSC (8VSB)* , Clear-QAM
Interface)
2
Maximum Resolution
1920x1080x60Hz
6 Watts Total
Digital Audio Output
S/PDIF (Optical)
Multilmedia Input USB2.0 (JPEG)
Power Source
100-240 Vac 50/60Hz
Power Consumption
41 Watts
User Control
Power Menu CH up/down Volume up/down Input
U
ser
C
on
t
ro
l
P
ower,
M
enu,
CH
u
p/d
own,
V
o
l
ume u
p/d
own,
I
n
p
t
Features
TV & Video
TV Channel Auto Search, FAV Channel Setting, Preset Video
Mode (Vivid, Standard, ECO, Movie, Personal), Adaptive
Contrast, Noise Reduction, Multi
le Picture Mode
Audio
Preset Audio Mode( Music, Speech, Personal), SRS,
Stereo/SAP/Mono, SPDIF, AVL
Automatic Volume Level
PC Mode
Auto Ad
j
ust, H/V Position, Clock/Phase
Others
Wall Mountable(100mmx100mm)*, Multi-function Remote, Sleep
Timer DCR Parental Control Closed Caption
Ti
mer,
DCR
aren
a
C
on
ro
Cl
ose
d
a
pti
Regulations FCC, UL,Energy Star, RoHS
Included Accessories
Remote Control w/ batteries, Power Cable, User's Manual, QSG,
Warrant
y
Card
TV Unit
20.7x 13.8x 4.0 in (525x 351x 101.8 mm)
TV Unit w/o Base
20.7x 13.4x 1.37 in (525x 341x 35 mm)
Carton
23.6x 16.4x 6.2 in (599x 416x 157 mm)