Electrolux ICON E32AF75FPS0 - Page 5
Electrolux ICON E32AF75FPS0
16 pages
Loading...
E32AF75FPS0 Publication No: 5995479473
# Functional Parts
5 04/07
* Non-Illustrated Parts
CABINET
POS. NO PART NO. DESCRIPTION
3 216503100 Screen-drain
5 # 216325600 Fan Blade
6 216604200 Breaker Kit w/corners
9 216603300 Breaker Kit w/corners, 32", top or bottom
13 # 216934100 Motor, fan, 115 V
14 216922800 Switch, light/lamp, ramp
15A 297048600 Light Bulb/Lamp, short
16A 216817600 Socket, light/lamp, 25 W
19 216204902 Gasket-evap cover
25 297099204 Cover-evaporator
26 297091600 Case-crisper, shallow
26B 297091801 Panel, crisper window
26C 297091704 Panel, crisper front
26E 297099400 Divider-crisper, shallow
29 216313501 Hose-drain
32 5308005500 Drain
34A 297053100 Shield-light, LH
34A 297053101 Shield-light, RH
34B 297053200 Lens, light
38 216939100 Hinge-upper
40 216809002 Cover-hinge
41 216936800 Screw-hinge, 12-24x.700 HWH
42 297108901 Shelf-sliding
43B 297048400 Clip
47 297133000 Baffle-plate
47A 297102700 Insert-pan cover, glass
50 216394000 Bracket, fan motor mount
62 131420300 Screw, cr truss head, 8-18AB x 0.750
63 216396900 Screw, leveling foot, plastic, adjustable
71A 5304416289 Screw, ph truss head, 8-18AB x 0.47, EVAP PANEL
72 297036900 Grille/Kickplate, 32", white
93A 216629600 Screw, hex washer head, 10-16 x 0.500, tapping
131 218233301 Channel-shelf mtg, side, (2)
148 297092500 Frame-crisper cover, upper
148A 297092501 Frame-crisper cover, shallow, lower
154 297053000 Wire, jumper
155 5303313703 Clip, (2)
169 216912400 Screw, hex washer head, #8-32 x .500, bracket fan mtr, (2)
171 297092700 Bracket, crisper cover, RH
172 297092701 Bracket, crisper cover, LH
173 297107600 Slide, crisper, RH
174 297107601 Slide, crisper, LH
175 297099500 Support-crisper
177 297116000 Electronics, theater lgt
* 216910405 Energy Guide
* 297001704 Insulation, 24", drain tube