Philips 27E1N3300A - Page 17
Philips 27E1N3300A
31 pages
Loading...
15
6. TechnicalSpecifications
Picture/Display
Monitor Panel Type IPS Technology
Backlight W-LED
Panel Size 27" W (68.6 cm)
Aspect Ratio 16:9
Pixel Pitch 0.3114 (H) mm x 0.3114 (V) mm
Contrast Ratio(typ.) 1000:1
Optimum Resolution 1920 x 1080 @ 60 Hz
Viewing Angle 178° (H) / 178° (V) @ C/R > 10 (typ.)
Monitor Colors 16.7M
Flicker Free Yes
Picture Enhancement SmartImage Game
Vertical Refresh Rate 48 Hz - 75 Hz
Horizontal Frequency 30 KHz - 85 KHz
sRGB YES
LowBlue Mode YES
EasyRead YES
Adaptive Sync YES
Connectivity
Signal Input source HDMI , USB-C
Connectors
1 x HDMI 1.4 (HDCP 1.4)
1 x Audio out
1 x USB C (upstream)
4 x USB A (downstream with x1 fast charge BC 1.2) (5V/1.5A)
Sync input Separate Sync
USB
USB Ports
USB C x1 (upstream, DisplayPort Alt mode, HDCP 1.4)
USB A x4 (downstream with x1 fast charge B.C 1.2)
Power Delivery
USB C:
USB PD version 3.0, up to 65W (5V/3A, 9V/3A, 10V/3A,
12V/3A, 15V/3A, 20V/3.25A)
USB A:
x1 fast charge B.C 1.2, up to 7.5W (5V/1.5A)
Super Speed USB C/USB A: USB 3.2 Gen1, 5 Gbps
Convenience
Built-in Speakers 3 W x 2
OSD Languages
English, German, Spanish, Greek, French, Italian, Hungarian,
Dutch, Portuguese, Brazil Portuguese, Polish, Russian,
Swedish, Finnish, Turkish, Czech, Ukranian, Simplied
Chinese, Traditional Chinese, Japanese, Korean
Other Convenience VESA mount (100 x 100 mm), Kensington Lock