Philips 43PUT7908 - Page 41
Philips 43PUT7908
53 pages
Loading...
19. Specifications
19.1. Power
Product specifications are subject to change without
notice. For more specification details of this product, see
www.philips.com/TVsupport.
Power
• Mains power: AC 220-240V +/-10%
• Ambient temperature: 5°C to 35°C
19.2. Operating System
Android OS:
Android 11
19.3. Reception
• Aerial input: 75 ohm coaxial (IEC75)
• Tuner bands: Hyperband, UHF, VHF
• DVB: DVB-T/T2
• Digital video playback: MPEG2 SD/HD (ISO/IEC
13818-2), MPEG4 SD/HD (ISO/IEC 14496-10)
• Digital audio playback (ISO/IEC 13818-3)
19.4. Display Type
Diagonal screen size
• 108 cm / 43 inch
• 126 cm / 50 inch
• 139 cm / 55 inch
• 164 cm / 65 inch
• 177 cm / 70 inch
• 189 cm / 75 inch
Display resolution
• 3840 x 2160
19.5. Display Input Resolution
Supported Video only resolution
Resolution — Refresh rate
• 480i - 60 Hz
• 576i - 50 Hz
• 1080i - 50 Hz, 60 Hz
Supported Computer/Video resolution
Resolution — Refresh rate
• 640 x 480 - 60Hz
• 576p - 50Hz
• 720p - 50 Hz, 60 Hz
• 1920 x 1080p - 24 Hz, 25 Hz, 30 Hz, 50 Hz, 60 Hz
• 2560 x 1440 - 60 Hz
• 3840 x 2160p - 24 Hz, 25 Hz, 30 Hz, 50 Hz, 60 Hz
19.6. Connectivity
TV Side
• USB 1: USB 2.0
• Headphones: Stereo mini-jack 3.5mm
• HDMI 1 in: ARC - Ultra HD - HDR
TV Bottom
• Digital Audio out: Optical
• USB 2: USB 2.0
• Network LAN: RJ45
• Antenna (75 ohm)
• HDMI 2 in: Ultra HD - HDR
• HDMI 3 in: Ultra HD - HDR
• HDMI 4 in: Ultra HD - HDR
19.7. Sound
Output power (RMS) : 20W