Do you have a question about the Rinnai PEPH-10PEW and is the answer not in the manual?
| Model | PEPH-10PEW |
|---|---|
| Brand | Rinnai |
| Category | Electric Heater |
| Voltage | 240V |
| Phase | Single Phase |
| Maximum Power | 10 kW |
| Heating Capacity | 10 kW |
| Frequency | 60Hz |
| Water Connection | 1/2 inch NPT |
| Temperature Range | 86°F - 140°F (30°C - 60°C) |