Sony KDL-32R400A - Page 2
Sony KDL-32R400A
3 pages
Loading...
Specications
Audio
Audio Power
Output
8W + 8W
Speaker
Conguration
Full Range
(40x100mm) x2
Speaker Position
Bottom
Audio Features
Alternate Audio
(Digital)
Yes
Audio Out
Variable/Fixed
Dolby®
Dolby Digital
Invisible Speaker
Yes
Simulated Stereo
Sound Booster
Sound Mode
StandardMusic-
CinemaGameS-
ports
SteadySound®
Automatic Volume
Control
Stereo System
MTS(AUTO SAP)
Convenience Features
BRAVIA® Sync™
Channel Jump
Channel Surf
Edit Channel
Labels
Favorites (Simple
UI)
Info Banner
Input Skip
Label Inputs
Multiple Language
Display
English/ Span-
ish/ French
On/O Timer
On-Screen Clock
On-Screen Display
for External Input
Parental Control
Picture Frame
Mode
Scene Select
MusicCin-
emaGame-
GraphicsSports
Show/Hide
Channels
Sleep Timer
Twin Picture
PIP&PAP(Fixed)
USB Play
USB Play
(Contents)
MPEG1/
MPEG2TS/
MPEG2PS/
MP3/ Jpeg
USB Super Multi-
Format Play
Design Features
Stand Design
Square / Glossy
Black
Display Features
Backlight Type
Direct LED
Display Device
LCD
Display
Aspect Ratio
16:9
Display Resolution
WXGA
Dynamic Contrast
Ratio
over 1 million
Screen Size (cm)
80.0(cm)
Screen Size
(measured
diagonally)
32"(31.5")
Viewing Angle
(Right/Le)
178(89/89)
Viewing Angle
(Up/Down)
Energy Saving & Eciency
Backlight O
Mode
Dynamic Backlight
Control
Energy Star®
compliant
Yes, V5.3 & V6
Power
Consumption (On
Mode) for Energy
Star
34.3 W
Power
Consumption
(Standby Mode)
for Energy Star
0.24 W