Sony WEGA KV-36FV310 - User Manual
Sony WEGA KV-36FV310
1 page
Print Icon
Loading...
KV-36FV310
MODEL:
DESCRIPTION:
DIMENSIONS
(WHD):
WEIGHT:
DESCRIPTION:
DIMENSIONS
(WHD):
WEIGHT:
POWER
REQUIREMENTS:
POWER
CONSUMPTION:
36" Wega
®
Monitor/Receiver
40 1/4 "x 30" x 25 1/4"
224 lbs 14 oz
120VAC
60Hz
200w
1w(stby)
NOTE:
WHERE THERE ARE CLOSE TOLERANCES INVOLVED IN CABINET BUILDING
OR APPLICATIONS WHICH REQUIRE A GREAT DEGREE OF PRECISION WE
RECOMMEND THAT THE PRODUCT ITSELF BE USED TO MAKE THE ACTUAL
MEASUREMENTS. SONY WILL NOT BE RESPONSIBLE FOR INACCURACIES
IN THE DESIGN OR MANUFACTURE OF ENCLOSURES .
FRONT VIEW
Consumer Integrated Systems • Park Ridge, New Jersey 07656 • FAX (201) 930 7891 • b2b.sel.sony.com
SIDE VIEW
TOP VIEW
JACK PACK
Video
VIDEO IN
Audio
L
MONO
R
S Video
1
MONITOR
OUT
COMPONENT
IN
Y
Pb
Pr
AUX
3
CONV
OUT
VHF/UHF
RM-Y181 SUPPLIED REMOTE
OPTIONAL STAND SU-36F1
40 1/4"
30"
IR RECEIVER
S
P
E
A
K
E
R
S
P
A
K
22"
29 1/2"
30"