Telefunken A32F445A - Product Notifications and Disposal; Technical Specifications
Telefunken A32F445A
32 pages
Loading...
English - 41 -
Notication
TRADEMARK ACKNOWLEDGMENT
The terms HDMI and High-Definition Multimedia
Interface, and the HDMI Logo are trademarks or
registered trademarks of HDMI Licensing LLC in the
United States and other countries.
Manufactured under license from Dolby Laboratories.
Dolby and the double-D symbol are trademarks of
Dolby Laboratories.
YouTube and the YouTube logo are trademarks of
Google Inc.
Information for Users on Disposal of Old
Equipment and Batteries
[European Union only]
Equipment bearing these symbols should not be
disposed as general household waste.
You should look for appropriate recycling facilities and
systems for the disposal of these products.
Notice: The sign Pb below the symbol for batteries indicates
that this battery contains lead.
Products
Battery
Specication
TV Broadcasting
PAL BG/DK/II’
SECAM BG/DK
Receiving Channels
VHF (BAND I/III) - UHF
(BAND U) - HYPERBAND
Digital Reception
Fully integrated digital
terrestrial-cable-satellite
TV(DVB-T-C-S)
(DVB-T2, DVB-S2 compliant)
Number of Preset
Channels
10 000
Channel Indicator On Screen Display
RF Aerial Input 75 Ohm (unbalanced)
Operating Voltage 220-240V AC, 50Hz.
Audio German+Nicam Stereo
Audio Output Power
(WRMS.) (10% THD)
2 x 6 W
Power Consumption (W) 65 W
Weight (Kg) 6,30
TV Dimensions DxLxH
(with foot) (mm)
185 x 735 x 478 mm
TV Dimensions DxLxH
(without foot) (mm)
36/68 x 735 x 438 mm
Display 32”
Operation temperature
and operation humidity
0ºC up to 40ºC, 85%