Walker WP16LEDVD Saorview - Specifications
Walker WP16LEDVD Saorview
43 pages
Loading...
English - 31 -
Specications
TV BROADCASTING
PAL/SECAM B/G D/K K’ I/I’ L/L
RECEIVING CHANNELS
VHF (BAND I/III)
UHF (BAND U)
HYPERBAND
NUMBER OF PRESET CHANNELS
1000
CHANNEL INDICATOR
On Screen Display
RF AERIAL INPUT
75 Ohm (unbalanced)
OPERATING VOLTAGE
110-240V AC, 50/60 Hz.
AUDIO
German + Nicam Stereo
AUDIO OUTPUT POWER (W
RMS.
) (10% THD)
2 x 2,5
POWER CONSUMPTION (W)
20 W (max)
PANEL
16:9 display, 16” Screen Size