GreenWorks LB24A021 - English; Table of Contents
GreenWorks LB24A021
36 pages
Loading...
2
CONTENTS
PRODUCT SPECIFICATIONS
COMPONENTS SPECIFICATIONS
Battery 24V Rechargeable Lithium-ion Battery
Model LB24A020/LB24A021
Rating 24V 2.0Ah 43Wh
Charge Time
240 min. (use 29972 charger)
60 min. (use 2903102 / CH2448A010 charger)
Charging Voltage 25.2V DC Max
Standard Charging Current 2A
CH2448A010 charger)/3A (2903102 charger)
Weight 0.95 lbs (0.43 kg)
Model LB24A040
Rating 24V 4.0Ah 86Wh
Charge Time
480 min. (use 29972 charger)
120 min. (use 2903102 / CH2448A010 charger)
Charging Voltage 25.2V DC Max
Standard Charging Current 2A