Panasonic CU-E15DBE - Page 53
Panasonic CU-E15DBE
90 pages
Loading...
CAUTION
1. This equipment must be earthed. It may cause electrical shock if grounding is not perfect.
surrounding of the unit, it may cause fire.
furniture.
ATTENTION
1. Selection of the installation location and installation.
2. Power supply connection to the room air conditioner.
1. Power supply connection to the socket using a power plug.
Use an approved 15A power plug with earth pin for the connection to the socket.
2. Power supply connection to a circuit breaker for the permanent connection. Use an approved 16A circuit breaker for the permanent
connection. It must be a double pole switch with a minimum 3.5 mm contact gap.