Philips 42PFD5519/30 - Service Manual
Philips 42PFD5519/30
68 pages
Loading...
2014-Jul-18
2014
©
TP Vision Netherlands B.V.
All rights reserved. Specifications are subject to change without notice. Trademarks are the
property of Koninklijke Philips Electronics N.V. or their respective owners.
earlier supplies accordingly.
Colour Television Chassis
TPR14.1A
LA
Contents Page Contents Page
1. Revision List 2
2. Technical Specs, Diversity, and Connections 2
3. Precautions, Notes, and Abbreviation List 5
4. Mechanical Instructions 9
Cable dressing (5319 series 32") 9
Cable dressing (5519 series 42") 10
Cable dressing (5519 series 48") 10