Do you have a question about the Powermate Maxa PM0524000 and is the answer not in the manual?
Instructions for obtaining warranty service and support for the generator.
Details on the 120V, 20A duplex receptacle and its usage.
Details on the 240V, 15A duplex receptacle and its usage limits.