Belimo EXT-RCFB-24
4 pages
Loading...
PF_LA14 04/18 - Subject to change. © Belimo Aircontrols (USA), Inc.
800-543-9038 USA 866-805-7089 CANADA 203-791-8396 LATIN AMERICA / CARIBBEAN
Parameter Settings
Wiring Diagrams
24VAC
EXT-RCF-24
L
N
OPEN
CLOSE
Floating Control
Cooling/Heating
RS
Input
B
A
~
COM
LOW
MED
HI
L
VO
VC
TR
Fan
Input
Remote Sensor
EXT-RCFB-24
24VAC
EXT-RCP-24
N
Modulating Control
Cooling/Heating
RS
B
A
~
LOW
MED
HI
TR
Fan
Remote Sensor
M
0-10V
/4-20mA
V+
EXT-RCPB-24
Modulating Output Options
LCD Electronic Thermostat
EXT-RCFB-24, EXT-RCPB-24
Note: Switch (5 pole switch on PCB)
Location ON OFF
1 120 ohm resistance between AB wires No resistance between AB wires