Black+Decker BXWSH2000E - Page 71
Black+Decker BXWSH2000E
84 pages
Loading...
ROMÂNĂ
Translat din instrucțiunile originale
71
Cronometrul:
Apăsați butonul pentru a seta cronometrul (1-12
ore). Apăsând butonul o dată, se va mări timpul cu o oră.
După setarea timpului, ecranul va așa setarea curentă
timp de cinci secunde, apoi va reveni la așajul anterior.
Între timp, lumina se va aprinde.
PORNIREA LA UN ANUMIT TIMP:
În modul de așteptare „S”, apăsați butonul pentru
setarea intervalului de pornire programată (1-12 ore).
După ce setarea a fost nalizată, se va așa pornirea
programată.
Când intervalul de pornire programată expiră, produsul
pornește automat.
Temperatura implicită este de 23°C
Funcționare (numai cu telecomandă)
setarea orei/zilei actuale:
Apăsați butonul o dată și se va așa „12” implicit.
Apăsați „+/-” pentru a seta ora curentă.
Apăsați din nou , se va așa „30” implicit. Apăsați
„+/-” pentru a seta minutul curent.
Apăsați din nou , se va așa „d7” implicit. Apăsați
„+/-” pentru a seta ziua curentă (luni–duminică: d1-d7).
Apoi apăsați OK pentru a conrma setarea.
Setarea temperaturii:
în timpul funcționării, apăsați butoanele +/-. Ecranul va
așa 23C în mod implicit.
Apăsați +/- pentru a seta temperatura dorită (10–49°C)
și apoi apăsați OK pentru a o conrma.
Exemplu: miercuri, 9:30, 25°C, încălzire II.
Pentru a anula temperatura setată, apăsați doar butonul
pentru a alege încălzirea I sau II. Așajul se va
stinge și va arăta „- -”.
NOTĂ:
La setarea temperaturii, se va utiliza un mod de lucru
INTELIGENT.
temperatura setată–temperatura
ambiantă > 2°C
2000 W
0°C < temperatura setată–tempera-
tura ambiantă < 2°C
1000 W
temperatura setată–temperatura
ambiantă = 0°C
Ventilator
Ventilatorul va funcționa timp de 30 de secunde și se va
opri. Aparatul va intra în modul de așteptare.
Setarea programului săptămânal:
Setați programul săptămânal după ce ați setat ora/ziua
curentă.
Dacă produsul nu se aă în stare de funcționare, apăsați
butonul .
Apăsați butonul . Aparatul este pregătit pentru
Apăsați butonul și se va așa d1-d7.
Apăsați butonul și se va așa P1-P6.
Pentru a seta programul 1 (P1), apăsați butonul și
se va așa „00” implicit. Apăsați acest buton continuu
pentru a seta ora de pornire.
Apăsați și se va așa implicit timpul de pornire al
pasului anterior. Apăsați acest buton continuu pentru a
seta ora de oprire.
Apăsați +/- pentru a seta temperatura.
Repetați acești pași pentru întregul program săptămânal.
Apoi apăsați OK pentru a conrma.
Pentru a anula funcția săptămânală, apăsați pe butonul
și indicatorul luminos „P” se va stinge.
Funcția detectare fereastră deschisă:
butonul .
Apăsați și aparatul va așa implicit 23°C. Apăsați
+/- pentru a seta temperatura.
Atunci când temperatura ambiantă scade cu 5-10°C în