JVC LT-32DM20 - User Manual
JVC LT-32DM20
52 pages
Loading...
WATCHING TVCONNECTION INITIAL SETTING OPTIONAL SETTING
SETTING DVD TROUBLESHOOTING INFORMATION
OPERATING DVDINTRODUCTION
LCD Television Built-in
DVD Player Users Guide
LT-32DM20
32" class (31.5" Diagonal)
0808TKH-FU-FU
Important Note:
carton and original packaging for future use.
HIGH-DEFINITION TELEVISION
Serial Number:
Model No:
Table of Contents
Questions and Answers
  • C
    Casey MeyerSep 23, 2025
    What is the default password for rating level on JVC LT-32DM20 if forgotten?
    • J
      Jocelyn McdowellSep 23, 2025
      If you've forgotten the password for the rating level on your JVC TV DVD Combo, enter the default password “4737”. This will clear your forgotten password.