Philips 32PHH4509 - Power; Dimensions and Weights (4509 Series); Connectivity
Philips 32PHH4509
83 pages
Loading...
Type
• Diagonal screen size :
- 61 cm / 24 inch
- 81 cm / 32 inch
- 102 cm / 40 inch
- 107 cm / 42 inch
- 119 cm / 47 inch
- 122 cm / 48 inch
- 127 cm / 50 inch
- 140 cm / 55 inch
- 164 cm / 65 inch
• Display resolution :
- PFxxxx9 : 1920x1080p
- PHxxxx9 : 1366x768p
Input resolution for HD/FHD TVs
Video formats
Resolution — Refresh rate
• 480i - 60 Hz
• 480p - 60 Hz
• 576i - 50 Hz
• 576p - 50 Hz
• 720p - 50 Hz, 60 Hz
• 1080i - 50 Hz, 60 Hz
• 1080p - 24 Hz, 25 Hz, 30 Hz, 50 Hz, 60 Hz
Computer formats
Resolutions (amongst others)
• 640 x 480p - 60 Hz
• 800 x 600p - 60 Hz
• 1024 x 768p - 60 Hz
• 1280 x 768p - 60 Hz
• 1360 x 765p - 60 Hz
• 1360 x 768p - 60 Hz
• 1280 x 1024p - 60 Hz
• 1920 x 1080p - 60 Hz
20.3
Power
Product specifications are subject to change without notice. For
more specification details of this product,
see www.philips.com/support
Power
• Mains power : AC 220-240V +/-10%
• Ambient temperature : 5°C to 35°C
• Standby power consumption : < 0.3W
• Power saving features : Energy saving, Screen off, Light sensor,
Switch off timer, Inactive devices off.
The power rating stated on the product typeplate is the power
consumption for this product during normal household use (IEC
62087 Ed.2). The maximum power rating, stated between
brackets, is used for electrical safety (IEC 60065 Ed. 7.2).
Dimensions and weights (4509
series)
32Pxx4509
• without TV stand:
Width 725.7 mm - Height 432.1 mm - Depth 94 mm - Weight
±5.06 kg
• with TV stand:
Width 725.7 mm - Height 487.8 mm - Depth 190 mm - Weight
±5.66 kg
40Pxx4509
• without TV stand:
Width 919 mm - Height 538.5 mm - Depth 94 mm - Weight
±7.68 kg
• with TV stand:
Width 919 mm - Height 594.1 mm - Depth 250 mm - Weight
±9.14 kg
50Pxx4509
Width 1125 mm - Height 656 mm - Depth 94 mm - Weight
±10.7 kg
Width 1125 mm - Height 709 mm - Depth 270 mm - Weight
±13.1 kg
20.5
Connectivity
TV Rear
• Audio In (DVI to HDMI): Stereo mini-jack 3.5mm
• CVBS: Audio L/R, CVBS in, RGB
• SCART: Audio L/R, CVBS in, RGB
• YPbPr : Y Pb Pr, Audio L/R : Stereo mini-jack 3.5mm
• Digital Audio out: Optical, Toslink
• Network LAN : RJ45
• HDMI in with ARC
TV Side
• HDMI in with ARC
• USB 2.0
• Common interface slot: CI+/CAM
• Headphones: Stereo mini-jack 3.5mm