Candy CTP6SC4/E14U - Page 208
Candy CTP6SC4/E14U
222 pages
Loading...
RO-6
ROMÂNĂ
NB: Pentru siguranță, spațiul dintre plită și orice
dulap situat deasupra acesteia trebuie fie de cel
puțin 760 mm.
3. Fixați plita pe suprafața de lucru folosind cele
patru suporturi pe baza plitei. Poziția suporturilor
poate fi ajustată conform grosimii părții
superioare.
Avertismente:
(1) Plita cu inducție trebuie instalată de o persoană
calificată corespunzător. Avem proprii noștri
instalatori calificați. Nu încercați niciodată
instalați aparatul dvs. înșivă.
(2) Plita cu inducție nu trebuie instalată deasupra
frigiderelor, congelatoarelor, mașinilor de spălat
vase sau uscătoarelor.
(3) Plita cu inducție trebuie instalată, astfel încât
iradierea de căldură optimă să fie posibilă.
(4) Peretele și zona de deasupra plitei trebuie
poată rezista la căldură.
(5) Pentru a evita orice deteriorare, stratul sandvici
și adezivul trebuie să fie rezistente la căldură.
4. Conectarea la sursa de alimentare
Priza trebuie conectată în conformitate cu standardul
relevant, la un disjunctor de circuit cu o singură
bornă. Metoda de conectare este afată în Figura 3.
Tensiune
Conexiune cu cablu
380-415V 3N~
Negru maro
Albastru
Galben/Verde
220-240V~
Negru și maro
Albastru
Galben/Verde
Figura (3)
În cazul în care cablul este deteriorat sau trebuie
înlocuit, acest lucru trebuie efectuat de un tehnician
post-vânzare folosind instrumentele adecvate,
astfel încât să se evite orice accidente.
Dacă aparatul este conectat direct la sursa de
alimentare, trebuie instalat in disjunctor omnipolar
cu un spațiu minim de 3 mm între contacte.
Instalatorul trebuie să se asigure că s-a efectuat
conexiunea electrică corectă și că este conformă
cu regulamentele de siguranță.
Cablul nu trebuie îndoit sau comprimat.
Cablul trebuie verificat periodic și trebuie înlocuit
numai de către o persoană calificată corespuntor.
Diagrama plitei de inducție:
1. Max. 1.400W/1.500W zonă
2. Max. 2.400W/2.600W zonă
3. Max. 3.000W/3.600W zonă
7. Panou de comenzi
4. Max. 1.800W/2.000W zonă
5. Max. 1.800W/2.000W zonă