Dimplex PLXC300E - Technical Details
Dimplex PLXC300E
32 pages
Loading...
5
Energy Related Product Directive
Model Identifier(s):
PLX050E
PLX075E
PLX100E
PLX125E
PLX150E
PLX200E
PLXC300E
Height (mm) 430 430 430 430 430 430 430
Width (mm) 450 620 620 690 690 860 860
Depth (mm) 108 108 108 108 108 108 143
Technical Details
Product information according to Ecodesign Regulation (EU) 2015/1188
Model Identifier(s):
PLX050E
PLX075E
PLX100E
PLX125E
PLX150E
PLX200E
PLXC300E
Heat Output
Nominal heat output Pnom 0.50kW 0.75kW 1.00kW 1.25kW 1.50kW 2.00kW 3.00kW
Minimum heat output
(indicative)
Pmin N.A N.A N.A N.A N.A N.A N.A
Maximum heat output
Pmax,c
0.50kW 0.75kW 1.00kW 1.25kW 1.50kW 2.00kW 3.00kW