Panasonic CU-E24PKR - Outdoor Unit
Panasonic CU-E24PKR
205 pages
Loading...
54
9.2 Outdoor Unit
9.2.1 CU-E7PKR CU-E9PKR CU-E12PKR
G1
R504
2k
D502
D503
D505
D504
24V_1
PC501
*C507
*C508
14
PC502
14
24V_1
R506
2k
5V
*C186
*C178
*C188 *C187
*R311
*R313
G2
*R312
*D20
G2
C9
1
R11
15.8k
5V
C10
1
C88
220
R12
15.0k
G2G2
ELECTRONIC CONTRO LLER
(DEMAND CONTR OL)
CN-OPT
(WHITE)
CN-DEMAND
(WH IT E )
CN-PWR
(WH T )
WHT
RED
BLK
AC_GND
(GREEN)
BLK
GRN
NOISE FILTER
CIRCUIT
AC-BLK
(BLAC K )
FUSE 103
(20A 250V)
AC-WHT (WHT)
FG1
(GRN)
FG2
RECT IF IC ATION
CIRCUIT
RECTIFICATION
COMMUNICATION
SWITC H ING
POWER SUPPLY
FUSE 104
T3.15A L250V
FUSE 101
T3.15A L250V
YLW /GRN
TO IND OOR UNIT
SINGLE PHASE
POWER SUPPLY
GROUNDING
TERMINAL
GROUNDING
TERMINAL
BOARD
BOARD
L 123N
GRY
PFC
ELECTRONIC CONTROLLER
(MAIN)
RAT2
(GRY)
RAT1
REACTOR
YLW
YLW
FAN
MOTOR
RED
BLU
(BLU)
OUTDOOR AIR TEMP
SENSOR (THERMISTOR)
PIPING TEMP
SENSOR (THERMISTOR)
ELECTRO-MAGNETIC
COIL (4-WAY VALVE)
COMPR ESSO R
CN-HOT
CN-TANK
CN-TH1
COMPRESSOR TEMP
MS
3
~
MS
3
~
t
t
Q1
P
N
U
V
W
ACN1 (ORG)
RY-HT1
CN-MTR2
CN-MTR1
HT1 (ORG)
CN-V1
CN-DEMAND
ORG
ORG
HEATER
10
IC19
BRW
DRM
TO
D
R
E
D
C
U
V
W
R1
4.99k
G2G2
5V
C5
5V
R468
R467
C241
470ยต
L1
D77
97
L3
*R438
R437
G1
LF501
2
24V_1
D501
*R501
*C502
*C504
*R502
5V