Panasonic CU-E24PKR - Page 57
Panasonic CU-E24PKR
205 pages
Loading...
57
9.2.4 CU-E24PKR
5V
C212
R102
4.99k
C47
G5 G5 G5
5
V
C45
1
C46
1
R100
15.0k
R101
15.8k
G5 G5 G5
ELECTRONIC
CONTROLLER
(NOISE FILTER)
CN-OPT
(WHITE)
BLK
GRN
(GREEN)
FG3
FG2
(GREEN)
FG1
NOISE FIL TER
CIRCUIT
CIRCUIT
COMMUNICATION
CN-BLK
(BLACK)
CN-COM
(YELLOW)
CN-COM
(YELLOW)
AC-BLK
(BLACK)
CN-WHT
(WHITE)
AC-WHT
CN-V1
CN-PWR
CN-DEMAND
RECTIFICATION
RECTIFICATION
SWITCHING POWER
SUPPLY CIRCUIT
FUSE1
(T3.15A L250V)
FUSE2
(T3.15A L250V)
FUSE3
(25A, 250V)
COM3
(RED )
ACL1
ACN1
YL W/GRN
YLW/GRN
TERMINAL
BOARD
TERMINAL
BOARD
T
O
I
N
D
O
R
U
N
I
T
POWER SUPPLY
GRN
L
123
WHT
WHT
RED
GRY
GRY
BLK
L2-0
PFC
ELECTRONIC CONTROLLER (MAIN)
L2-1
(GRAY)
R
E
A
C
Q10
P
W
U
(RED) U
BLU
BLU
YL W YL W
YLW
FAN MOTOR
M
HEATER
OUTDOOR AIR TEMP SENSOR
(THERMISTOR)
PIPING TEMP SENSO R
(THERMISTOR)
DISCHARGE TEMP
SENSOR (THERMISTOR)
ELECTRO-MAGNETIC
COIL (4-WAY VALV E)
CN-HT
CN-FM
RY-HT
COMPRESSOR
MS
3
~
33
CN-TH1
CN-DIS
CN-HOT
(BLUE)
RY-HOT
3
(BLUE) V
(YELLO W) W
V
CN-DEMAND
2
YLW
ORG
BRW
DRM
C
TO DRED
4
R118
10k
R119
10k
G6
5V
C23
470ยต
D21
97
R35
*R47
R1
PC10
14
PC11
14
24V
R3
*C2*D61R5
24V
*C1*D60R6
D66
D62
D65
D63
D64
G10
G10
G6 G5
R159
C63
5V5V
G1
5V
5V