Panasonic CU-E24PKR - Page 56
Panasonic CU-E24PKR
205 pages
Loading...
56
9.2.3 CU-E21PKR
G1
5V
5V
R425
R426
c
e
b
b
e
c
R427
Q26
Q25
4.7k
10k
G1 G1
R1
PC10
14
PC11
14
24V
R3
*C2*D61R5
24V
*C1*D60R6
D66
D62
D65
D63
1
D64
G10
G10
5V
C212
R102
4.99k
C47
G5 G5 G5
5
V
C45
1
C46
R100
15.0k
R101
15.8k
G5 G5 G5
ELECTRONIC
CONTROLLER
(NOISE FILTER)
ELECTRO-MAGNETIC
COIL (4-WAY VALVE)
CN-OPT
(WHITE)
BLK
GRN
GRN
(GREEN)
FG3
FG2
(GREEN)
FG1
NOISE FILTER
CIRCUIT
CIRCUIT
COMMUNICATION
CN-BLK
(BLACK)
CN-COM
(YELLOW)
CN-COM
(YELLOW)
AC-BLK
(BLACK)
CN-WHT
(WHITE)
AC-WHT
CN-V1
CN-PWR
CN-DEMAND
RECTIFICATION
RECTIFICATION
SWITCHING POWER
SUPPLY CIRCUIT
FUSE2
(T3.15A L250V)
FUSE3
(25A, 250V)
COM3
(RED)
ACL1
ACN1
YL W/GRN
YL W/GRN
TERMINAL
BOARD
TERMINAL
BOARD
T
O
I
N
D
O
R
U
N
I
T
POWER SUPPLY
WHT
WHT
RED
GRY
GRY
L2-0
PFC
ELECTRONIC CONTROLLER (MAIN)
L2-1
(GRAY)
BLK
REACTOR
Q10
P
W
U
(RED) U
BLU
YL W
YL W
BLU
FAN MOTOR
FAN MOTOR
HEATER
RY-HT
OUTDOOR AIR
TEMP
SENSOR
(THERMISTOR)
PIPING TEMP
SENSOR
(THERMISTOR)
DISCHARGE TEMP
COMPRESSOR
MS
3
~
M
~
3
CN-ACFM
CN-HT
32
CN-TH1
CN-DIS
CN-HOT
(BLUE)
RY-HOT
ORG
(BLUE) V
(YELLOW) W
V
CN-DEMAND
2
ORG
BRW
DRM
D
R
4
FM CAPACITOR
(460V, 3.0 F)
L
123
R118
10k
R119
G6
5V