Panasonic SB-NS55EG - User Manual
Panasonic SB-NS55EG
11 pages
Loading...
Type 1 way, 1 speaker system
Speaker (s)
Full Range 8 cm cone type (6 )
Impedance 6
Input power (IEC) 15 W (Max)
Output sound pressure 79.05 dB/W (1.0 m)
Frequency range 55 Hz to 25 kHz (-16 dB)
60 Hz to 20 kHz (-10 dB)
1 System Combination
2
1.1. System Breakdown
2
2 Assembling and Disassembling
3
2.1. Disassembly flow chart
3
2.2. Disassembly of Stand base
4
2.3. Disassembly of Net frame assembly
4
2.4. Disassembly of Woofer unit
5
© 2007 Matsushita Electric Industrial Co. Ltd.. All
rights reserved. Unauthorized copying and
distribution is a violation of law.
SB-NS55EG
Colour
(S)... Silver Type
Dimensions (W x H x D) 127 x 178 x 228 mm