Panasonic TH-32F400A - Troubleshooting; Screen Issues; Sound and HDMI Issues
Panasonic TH-32F400A
24 pages
Loading...
Additional Information | Troubleshooting
20
HDMI connection
This TV incorporates HDMI™ technology. HDMI
(high-definition multimedia interface) is the world’s first
complete digital consumer AV interface complying with
a non-compression standard.
HDMI allows you to enjoy high-definition digital images
and high-quality sound by connecting the TV and the
equipment.
Applicable HDMI features
Input audio signal:
2ch Linear PCM (sampling frequencies - 48 kHz,
44.1 kHz, 32 kHz)