Panasonic TX-58DX900E - Page 24
Panasonic TX-58DX900E
80 pages
Loading...
English
24
HDMI 1 / 2 / 3 / 4 input
TYPE A Connectors
HDMI1 / 3 / 4:
4K, 3D (3D content of 4K format is not
supported.), Content Type, Deep Colour,
x.v.Colour™
HDMI2:
supported.), Content Type, Audio Return
Channel, Deep Colour, x.v.Colour™

This TV supports “HDAVI Control 5” function.
Card slot
SD Card slot × 1
Common Interface slot (complies with CI Plus) × 2
ETHERNET
USB 1 / 2 / 3
USB1 / 2: DC
5 V, Max. 500 mA [Hi-Speed USB
(USB 2.0)]
USB3: DC
5 V, Max. 900 mA [SuperSpeed USB
(USB 3.0)]
DIGITAL AUDIO output
PCM / Dolby Digital, Fibre optic
Receiving systems / Band name
DVB-S / S2
Digital satellite services (MPEG2, MPEG4-
AVC(H.264) and MPEG HEVC(H.265))
Receiver frequency range - 950 MHz to 2 150 MHz
DiSEqC - Version 1.0
DVB-C
Digital cable services (MPEG2, MPEG4-
DVB-T / T2
Digital terrestrial services (MPEG2, MPEG4-
PAL B, G, H, I
SECAM B, G
SECAM L, L
VHF E2 - E12
VHF A - H (ITALY)
CATV (S01 - S05)
CATV S11 - S20 (U1 - U10)
VHF H1 - H2 (ITALY)
UHF E21 - E69
CATV S1 - S10 (M1 - M10)
CATV S21 - S41 (Hyperband)
PAL D, K
SECAM D, K
VHF R1 - R2
VHF R3 - R5
VHF R6 - R12
UHF E21 - E69
PAL 525/60
Playback of NTSC tape from some PAL Video
recorders (VCR)
M.NTSC
Playback from M.NTSC Video recorders (VCR)
NTSC (AV input only)
Playback from NTSC Video recorders (VCR)
Satellite dish input
Female F-type 75 : × 2
Aerial input
VHF / UHF
Operating conditions
Temperature
0 °C - 35 °C
Humidity
20 % - 80 % RH (non-condensing)
Built-in wireless LAN
Standard compliance and Frequency range
1
IEEE802.11a/n
5.180 GHz - 5.320 GHz, 5.500 GHz - 5.580 GHz,
5.660 GHz - 5.700 GHz
IEEE802.11b/g/n
2.412 GHz - 2.472 GHz
Security
WPA2-PSK (TKIP/AES)
WPA-PSK (TKIP/AES)
WEP (64 bit/128 bit)
Bluetooth wireless technology
2
Standard Compliance
Bluetooth 3.0
Frequency Range
2.402 GHz - 2.480 GHz