Panasonic TX-L32S10E - Service Manual
Panasonic TX-L32S10E
63 pages
Loading...
Service Manual
Colour LCD Television
TX-L32S10B
TX-L32S10E
TX-L32S10L
TX-L37S10B
TX-L37S10E
TX-L37S10L
TX-LF32S10
TX-LF37S10
Specifications
(Informations in brackets [ ] refers to model 32”)
Power Source: 220-240V AC, 50Hz
Power Consumption 130W [115W]
Stand-by Power Consumption: 0.3W (Without monitor out recording)
13W (With monitor out recording)
Aerial Impedance: 75Ω unbalanced, Coaxial Type
Receiving System: S10B S10E,S10L,LFS10
PAL-I PAL-I/H, B/G, D/K
PAL-525/60 (AV only) SECAM B/G, D/K, L/L’
DVB-T (via UHF aerial input) PAL-525/60 (AV only)
M.NTSC (AV only) DVB-T (via VHF/UHF aerial input)
NTSC (AV only) DVB-C (Digital cable services)
M.NTSC (AV only)
NTSC (AV only)
Receiving Channels: S10B S10E,S10L,LFS10
UHF E21-E68 VHF E2-E12 VHF H1-H2 (ITALY)
VHF A-H (ITALY) VHF R1-R2
VHF R3-R5 VHF R6-R12
UHF E21-E69 CATV (S01-S05)
CATV S1-S10 (M1-M10) CATV S11-S20 (U1-U10)
CATV S21-S41 (Hyperband) VHF A-J (IRELAND)
Operating Conditions: Temperature: 0°C ÷ 35°C
Humidity: 20% ÷ 80% RH (non condensing)
PC signals: VGA, SVGA, XGA, SXGA(compressed)
Horizontal scanning frequency 31 – 69 kHz
Vertical scanning frequency 59 – 86 Hz