Samsung SyncMaster S19B300B - Specifications (S19 B300 B)
Samsung SyncMaster S19B300B
90 pages
Loading...
More Information 6-3
6-3 Specifications
Design and specifications are subject to change without prior notice.
Class B (Information Communication equipment for residential use)
emits less electromagnetic waves than Class A equipment.)
MODEL NAME S19B300B
Panel
Size 18.5 inches (47 cm)
Display area 409.8 mm(H) X 230.4 mm(V)
Pixel Pitch 0.300 mm (H) x 0.300 mm (V)
Synchroniza-
tion
Horizontal 30 ~ 81 kHz
Vertical 56 ~ 75 Hz
Display Color 16.7M
Resolution
Optimum resolution 1366x768 @ 60Hz
Maximum resolution 1366x768 @ 60Hz
Input Signal, Terminated
RGB Analog, DVI(Digital Visual Interface) Compliant Digital RGB
0.7 Vp-p ± 5%
separate H/V sync, Composite, SOG
TTL level (V high 2.0V, V low 0.8V)
Maximum Pixel Clock 89MHz (Analog,Digital)
Power Supply
This product supports 100-240 V.Since the standard voltage may differ from
country to country, please check the label on the back of the product.
Signal Cable
15pin-to-15pin D-sub cable, Detachable
DVI-D to DVI-D connector, Detachable
Dimensions (WxHxD) / Weight
445 x 273 x 53 mm (17.5 x 10.7 x 2.1 inches) (Without Stand)
445 x 348 x 177 mm (17.5 x 13.7 x 7.0 inches) (With Stand) / 2.3 kg (5.1 lbs)
Environmen-
tal consider-
ations
Operating
Operating Temperature : 50°F ~ 104°F (10°C ~ 40°C)
Humidity :10 % ~ 80 %, non-condensing
Storage
Storage Temperature : -4°F ~ 113°F (-20°C ~ 45°C)
Humidity : 5 % ~ 95 %, non-condensing