Sharp LC-32LE225E - Page 52
Sharp LC-32LE225E
116 pages
Loading...
52
LC-32LE225
LC32LE225EB SYSTEM BLOCK DIAGRAM (CMI PANEL)
I
H
G
F
E
D
C
B
A
LCD_PANEL
IC1001
MSD3303GX
RH-IXC869WJ
Video audio
processor
IC301 OP
Amp
VHINJM4565
IC309 HP out
VHIBH3547F
IC306 SP Amp
RH-IXC867WJ
IC308
VHINJM4563V
IC201 COFDM
Q201
IC1902
EEPROM
IC1007 Serial
Flash 64Mb
RH-IXC505WJ
DDR2 512Mb
RH-IXC505WJ
DDR2 512Mb
PCMCIA
USB
J4001
SERVICE
HDMI 1
HDMI 2
Tuner
TU 201
Tuner_ CVBS
D_IF IN P/N
IF AGC
SIF
SP
Headphones
SCART1
FS_SW
Audio out scart 1
Mute audio scart
Mute _speaker
Mute _speaker
Bus I2C
SIF
TS
HDMI 1
Bus I2C
J1003
AUDIO
IN
HDMI
(DVI)
PC IN
SC1902
SC1901
RS232
USB
SPDIF
RGB_YPbPr
EDID WP
TS descrambled
TS no scrambled
Tuner_CVBS
AU_DACO_L/R
MUTE_EAR
SC_CVBS_IN
SCART_RGB_IN
SC_AUDIO_IN
MUTE_S
SC_VIDEO_OUT
AUDIO_OUT_SCART 1
SAR1
SAR0
Power_button
P1701
P2302
IRIN
POWER_SW
LVDS out
VCC12V
5V9
BU 5V
R/C LED_UNIT
BU3.3V
RMC 5101
IR_RECEIVER
LED_RED
LED_BLUE
KEY_UNIT
POWER
CH-UP
CH-DOWN
INPUT
SP-R SP-L
(DUNTKF640WE)
(DUNTKE534WE)
COMP_AUR/ L2
L
QCNW-L070WJQZ
QCNW-L071WJQZ
MAIN UNIT
(DUNTKF639WE)
AUDIO L-R OUT
CVBS OUT
RGB IN / CHROMA
AUDIO L-R IN
CVBS IN
RGB FAST SW
EEPROM
I2C EDID 2
WP
HDMI 2
Audio analog IN
I2C
SLOW SW
SLOW SW
QCNW-L073WJQZ
VGA PC
VGA PC
TS PARALELL OUT
TS PARALELL IN
I2C EDID 1
2
QCNW-L069WJQZ
COMPONETS /AV IN
SPDIF
OUT
RSP-ZA477WJZZ
WP
TS SERIALL
IN
I2C EDID 4
IC305
NC7SZ04P
Q209
Q3
L ERROR
LAMP ERR
BKL_DIM
BKL_EN
PD
BRI_ADJ_PWM2
VBLCCTRL_P2
_
S/P
LED_RED
KM
RA
LV
POWER UNIT
RDENCA411WJQZ
P801
5V9
BU 5V
12V
LED_BLUE
MSB1220 (210)
MSB1222 (220)
P803
LA
VCC12V
5.75V
SC101
PFC
CONTROL
CIRCUIT
OPTO-ISOLATOR
OPTO-ISOLATOR
POWER
TRANSFORMER
PWM
DRIVER
CIRCUIT
TRANSFORMER
CLAMP
NETWORK
PFC
OVP
PWM / SWITCH
DRIVER
CONSTANT VOLTAGE
LC32LE225
B. MAIN POWER STAGE
E.FEED-BACK CIRCUIT
J.FEED-BACK CIRCUIT
G.SECONDARY OUTPUT
RECTIFIER & CIRCUIT
FILTER
C. SECONDARY OUTPUT
RECTIFIER CIRCUIT
&
FILTER
H.FEED-BACK CIRCUIT
OVP DETECT
CONSTANT VOLTAGE
D. OUTPUT CONTROL
F. STAND BY POWER STAGE
A. EMI FILTER AND RAW B+ CIRCUIT
AC
RECTIFIER
FUSE
EMI MAIN
INPUT
I. OUTPUT CONTROL
ON/OFF
VOL-UP
VOL-DOWN
MENU
AUX. POWER
11
Panel : CMI 32" 50HZ FHD LED