Sharp LC-40LE510E - Page 18
Sharp LC-40LE510E
122 pages
Loading...
18
LC-32LE510
LC-40LE510
LC-40LE510E Model
English - 37 -
Speci cations
TV BROADCASTING
PAL/SECAM B/G D/K K’ I/I’ L/L
RECEIVING CHANNELS
VHF (BAND I/III)
UHF (BAND U)
HYPERBAND
NUMBER OF PRESET CHANNELS
1000
CHANNEL INDICATOR
On Screen Display
RF AERIAL INPUT
75 Ohm (unbalanced)
OPERATING VOLTAGE
220-240V AC, 50Hz.
AUDIO
German + Nicam Stereo
AUDIO OUTPUT POWER (W
RMS.
) (10% THD)
2 x 6
POWER CONSUMPTION (W)
150 W (max)
< 0,5 W (Standby)
PANEL
16:9 display, 40” (102 cm) Screen Size