THOMSON 43FA2S13 - Technical Specifications; Model Specifications
THOMSON 43FA2S13
30 pages
Loading...
28
12. Technicalspecications
24HA2S13
24HA2S13C/
24HA2S13CW
32HA2S13/
32HA2S13W/
32HA2S13C
32FA2S13
40FA2S13/
40FA2S13W
43FA2S13
Operating Voltage
100-240 V,
50-60 Hz
100-240 V,
50-60 Hz
AC Adaptor
Specications (Output)
12 V
3 A, 36 W 12 V 3 A, 36 W
Audio (DTS HD) no no no no no no
Audio Output Power 2 x 3 2 x 3 2 x 8 2 x 8 2 x 8 2 x 8
Power Consumption (W) 36 W 36 W 56 W 56 W 90 W 90 W
Networked Standby
Power Consumption (W)
< 0,5 < 0,5 < 0,5 < 0,5 < 0,5 < 0,5
Weight (Kg) 2.25 2.25 3.35 3.35 5.35 6
TV Dimensions DxLxH
(with foot) (mm)
535x151x353 535x151x353 719x151x456 719x151x456 892x172x559 955x172x590
TV Dimensions DxLxH
(without foot) (mm)
535x75x318 535x75x318 719x82x423 719x82x423 892x84x509 955x85x555
Display 24”/60 cm 24”/60 cm 32”/80 cm 32”/80 cm 40”/101 cm 43”/109 cm