Do you have a question about the GreenWorks CK24B220 and is the answer not in the manual?
| Model | CK24B220 |
|---|---|
| Voltage | 24V |
| Compatibility | GreenWorks 24V batteries |
| Output Voltage | 24V DC |
| Charging Current | 2A |
| LED Indicators | Yes |
| Weight | 1.5 lbs |
| Battery Type | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Charging Time | 60 minutes |
| Input Voltage | 120V AC |