JVC LT-32DM21 - Features
JVC LT-32DM21
84 pages
Loading...
Features
LCD color TV With DVD/CD player
Unique space saving design combines a 32” LCD color TV and a DVD/CD player.
selection, or multi-angle, etc.
The DVD PLAYER can play back both audio CDs and MP3/WMA/JPEG CDs.
Compatible with a wide range of DVD audio outputs
Digital Audio Jack (Coaxial)
effect of being in a movie theater or a concert hall.
By connecting this unit to an AV amplifier with a built-in MPEG decoder, the MPEG audio of DVD discs
recorded in this format can be enjoyed.
The Linear PCM sound of a 48 kHz/24 bit through 96 kHz/24 bit exceeds audio CD sound.