Logik L26DVDB21 - Specifications
Logik L26DVDB21
68 pages
Loading...
59
GB
Maintenance, Hints and Tips, Specication
Specifications
Specications
Model L26DVDB21
Panel System 26 inch LCD Panel
Display Resolution 1920 pixels (horizontal) x 1080 pixels (vertical)
Television System PAL I / BG / DK SECAM L / BG / DK
Brightness 400 cd/m
2
Contrast Ratio 800:1
Energy Efficiency Class D
Screen Size (measured diagonally) Approx. 66 cm (26 inch)
Power Consumption (In HOME /
STANDBY mode)
63W
Average Annual Energy Consumption 92kWh
Standby Power Consumption 0.49W
Operating Temperature 0°C – 40°C
Operating Humidity 10% – 80%
Mercury Content (mg) <100 mg
Presence of Lead
Reference Period 2010/1062 – 2011
Power Source 100-240V~50/60Hz
Dimension (W x D x H) with base 660 x 215 x 500 mm
Weight (Net) 8.4 kg
Inputs / Output
SCART 1
HDMI 2
VGA 1
PC AUDIO 1
YPbPr 1
Common Interface 1
AV 2
USB 1
AUDIO IN (RCA) 2 (L + R)
RF (75 ) 1
Speaker Power 3 W + 3 W