Mi XMMNT27HQ - User Manual
Mi XMMNT27HQ
201 pages
Print Icon
To Next Page IconTo Next Page
To Next Page IconTo Next Page
Loading...
Mi 2K Gaming Monitor 27” User Manual 1
Руководство пользователя Монитора Mi 2K Gaming Monitor 27" 14
Manual de usuario de Mi 2K Gaming Monitor 27” 27
Посібник користувача Ігрового монітора Mi 2K 27" 40
Manuale utente Mi 2K Gaming Monitor 27'' 53
Manuel dutilisation de Mi 2K Gaming Monitor 27” 66
Mi 2K-Gaming-Monitor 27'' Benutzerhandbuch 79
Mi 2K 27 inç Oyun Monitörü Kullanım Kılavuzu 92
Monitor dla graczy Mi 2K 27” – instrukcja obsługi 105
Gebruikershandleiding Mi 2K Gaming Monitor 27 inch 118
27palcový herní monitor Mi 2K Uživatelská příručka 131
Panduan Pengguna Monitor Gaming Mi 2K 27” 144
Manual do utilizador do Monitor Gaming Mi 2K 27” 183
ѝҙіѠшѯњѧёєѠзѠлѥҖьў K2 iM
Ѽ
нѲҖѬяѠѪєҕѬзњѧь 72 єдѯьҕјѯэѤіўѥ
Җ
170
.J,멚핂짛졶삖󼺟핆󼯇칺푷컲졓컪
Table of Contents
Questions and Answers
  • K
    Kristin WhiteAug 6, 2025
    What to do if the indicator is blinking and there is no image on the Mi XMMNT27HQ Monitor?
    • R
      Ryan RobinsonAug 6, 2025
  • T
    Theresa MorrisAug 16, 2025
    Why is my Mi XMMNT27HQ unable to turn on?
    • K
      Kyle BassAug 16, 2025
  • M
    Michael BarrettAug 26, 2025
    What to do if the image on Mi XMMNT27HQ has ripples?
    • A
      Allison BeardAug 27, 2025
Summary
Product Overview
Monitor Overview
Visual overview of the monitor's components and design.
Package Contents
Lists all items included in the product packaging.
Installation
Installing the Base
Step-by-step guide on how to attach the monitor stand to the base.
Cable Management
Instructions on organizing and routing monitor cables for a tidy setup.
Wall Mount Installation
Guidance on how to mount the monitor securely to a wall.
Instructions
Connections
Details on how to connect various cables (DisplayPort, HDMI, USB) to the monitor.
Button Description
Explains the function of each physical button on the monitor.
On;Off Button
Details on how to turn the monitor on and off.
Indicator Status
Describes the meaning of different indicator light states and patterns.
Menu Description
Details the various settings and options available in the monitor's OSD menu.
Precautions
Troubleshooting
Provides solutions for common issues encountered with the monitor.
Eye Health
Low Blue Light Description
Explains the monitor's feature to reduce blue light exposure for eye comfort.
Specifications
Regulatory Compliance Information
WEEE Disposal and Recycling Information
Information on the proper disposal and recycling of electronic waste.
EU Declaration of Conformity
Statement confirming the product's compliance with EU directives and norms.
Mi XMMNT27HQ Specifications
General IconGeneral
Screen Size27 inches
Resolution2560 x 1440 (QHD)
Panel TypeIPS
Refresh Rate165 Hz
Response Time6 ms (GTG)
Aspect Ratio16:9
Brightness350 cd/m²
Contrast Ratio1000:1
Color Gamut95% DCI-P3
Display Colors16.7 million
Viewing Angle178°/178°
Adaptive SyncAMD FreeSync Premium
ConnectivityDisplayPort 1.4
VESA Mount100 x 100 mm