Philips 55PUH6101/88 - Service Manual
Philips 55PUH6101/88
116 pages
Loading...
2016-Sep-23
2016
©
TP Vision Netherlands B.V.
All rights reserved. Specifications are subject to change without notice. Trademarks are the
property of Koninklijke Philips Electronics N.V. or their respective owners.
earlier supplies accordingly.
Colour Television Chassis
TPL16.1E
LA
Contents Page Contents Page
1. Revision List 2
2. Technical Specs, Diversity, and Connections 2
3. Precautions, Notes, and Abbreviation List 6
4. Mechanical Instructions 10
Cable dressing (43" 6101 series) 10
Cable dressing (43" 6201 series) 11
Cable dressing (49" 6101 series) 11
Cable dressing (55" 6101 series) 12
Cable dressing (55" 6201 series) 12
Cable dressing (65" 6121 series) 13