Philips MX5100VR - Page 119
Philips MX5100VR
151 pages
Loading...
Q1202 4822 130 41306 2SC1815GR
Q1203 4822 130 42959 2SA1015Y
Q1203 4822 130 11101 2SA1015GR
Q1204 4822 130 42959 2SA1015Y
Q1204 4822 130 11101 2SA1015GR
Q1352 4822 130 10103 KTC3199Y
Q1352 9965 000 10994 2SC3199-GR/KTC3199-GR
Q1352 4822 130 11647 2SC2785J
Q1352 9965 000 19583 TRANSISTOR 2SC2785(H)
Q1352 9965 000 05643 TRANSISTOR 2SC2785(F)
Q1352 9965 000 09882 TRANSISTOR BN1L4M-T
Q1352 4822 130 41306 2SC1815GR
Q1502 4822 130 10098 KRC103M
Q1502 9965 000 05389 TRANSISTOR BA1F4M-T
Q1505 4822 130 10098 KRC103M
Q1505 9965 000 05389 TRANSISTOR BA1F4M-T
Q2007 4822 130 10103 KTC3199Y
Q2007 9965 000 10994 2SC3199-GR/KTC3199-GR
Q2007 4822 130 11647 2SC2785J
Q2007 9965 000 19583 TRANSISTOR 2SC2785(H)
Q2007 9965 000 05643 TRANSISTOR 2SC2785(F)
Q2007 9965 000 09882 TRANSISTOR BN1L4M-T
Note: Only the parts mentioned in this list are normal service spare
parts.
ELECTRICAL PARTS LIST - MAIN CBA
TRANSISTORS
ELECTRICAL PARTS LIST - AM/FM TUNER UNIT
MISCELLANEOUS
1102 4822 267 10283 SOCKET COAX, IEC 75R
1103 4822 265 31184 JST CONNECTOR, 2P
1110 2422 542 90071 FM FRONTEND FE450-G01
1120 4822 265 11515 FLEX SOCKET 8P VERT.
CAPACITORS
2102 4822 126 13838 100NF +80/-20% 50V
2106 2020 800 00191 TRIMCAP. 3P-11P N450
2107 4822 121 51319 1UF 10% 63V
2120 4822 126 13689 18PF 1% 63V
2124 4822 122 33177 10NF 20% 50V
2125 2020 552 96199 560PF 1% 50V
2127 4822 126 14076 220NF +80/-20% 25V
2128 4822 124 40248 10UF 20% 63V
2129 4822 124 41584 100UF 20% 10V
2130 5322 122 32654 22NF 10% 63V
2131 4822 126 13482 470NF +80/-20% 16V
2132 4822 126 13482 470NF +80/-20% 16V
2133 4822 124 21913 1UF 20% 63V
2134 4822 122 33893 18NF 10% 63V
2134 3198 017 31530 15NF 10% 50V
2135 3198 017 31530 15NF 10% 50V
2135 4822 122 33893 18NF 10% 63V
2136 4822 126 14076 220NF +80/-20% 25V
2137 4822 126 14076 220NF +80/-20% 25V
2138 4822 124 22652 2,2UF 20% 50V
2139 4822 126 14236 15PF 5% 50V
2140 4822 126 13695 82PF 1% 63V
2141 4822 126 13838 100NF +80/-20% 50V
2143 4822 126 14076 220NF +80/-20% 25V
2144 4822 124 21913 1UF 20% 63V
2145 4822 122 33575 220PF 5% 63V
2146 4822 122 33575 220PF 5% 63V
2147 4822 122 33575 220PF 5% 63V
2148 4822 122 33127 2,2NF 10% 63V
2149 5322 122 32659 33PF 5% 50V
2150 4822 126 13838 100NF +80/-20% 50V
2159 5322 122 32659 33PF 5% 50V
2162 4822 124 81151 22UF 50V
2164 4822 126 13482 470NF +80/-20% 16V
2165 4822 126 13838 100NF +80/-20% 50V
2166 5322 122 31647 1NF 10% 63V
2167 4822 122 33926 12PF 50V
2169 4822 122 33127 2,2NF 10% 63V
2180 5322 126 11583 10NF 10% 50V
2191 4822 124 41584 100UF 20% 10V
RESISTORS
3105 4822 117 11503 220R 1% 0.1W
3130 4822 117 12968 820R 5% 0,62W
3131 4822 117 12968 820R 5% 0,62W
3132 4822 051 20479 47R 5% 0,1W
3134 4822 051 20223 22K 5% 0,1W
3135 4822 051 30102 1K 5% 0,062W
3141 4822 117 11148 56K 1% 0,1W
3142 4822 100 12159 100K 30%
3143 4822 051 20223 22K 5% 0,1W
3144 4822 051 10102 1K 2% 0,25W
3145 4822 117 11449 2K2 5% 0,1W
3146 4822 051 20229 22R 5% 0,1W
3150 4822 117 10833 10K 1% 0,1W
3151 4822 051 20683 68K 5% 0,1W
3152 4822 051 20471 470R 5% 0,1W
3153 4822 051 20471 470R 5% 0,1W
3154 4822 117 13577 330R 1% 0,1W
3155 4822 117 10353 150R 1% 0,1W
3156 4822 117 10837 100K 1% 0.1W
3157 4822 117 10837 100K 1% 0.1W
3158 4822 051 20471 470R 5% 0,1W
3159 4822 051 20471 470R 5% 0,1W
3160 4822 051 20471 470R 5% 0,1W
3161 4822 051 20223 22K 5% 0,1W
3167 4822 051 20121 120R 5% 0,1W
3168 4822 051 20121 120R 5% 0,1W
3169 4822 051 20154 150K 5% 0,1W
3171 4822 117 10834 47K 1% 0,1W
3172 4822 051 20562 5K6 5% 0,1W
3176 4822 051 20333 33K 5% 0,1W
3190 4822 051 20121 120R 5% 0,1W
3191 4822 051 20121 120R 5% 0,1W
3192 4822 117 13577 330R 1% 0,1W
3193 4822 117 13577 330R 1% 0,1W
3194 4822 117 11449 2K2 5% 0,1W
3195 4822 051 20101 100R 5% 0,1W
4101 4822 051 20008 0R JUMPER 0805
4102 4822 051 20008 0R JUMPER 0805
COILS & FILTERS
5102 4822 157 71634 RF-COIL MW
5109 4822 157 71639 FM-FI FILTER 10,7MHZ
5110 4822 242 70665 FM-FI FILTER 10,7MHZ
5111 2422 549 44023 AM-IF FILTER 450KHZ
5112 4822 157 70302 AM-IF FILTER 450KHZ
5114 4822 157 70302 AM-IF FILTER 450KHZ
5115 4822 157 71636 ANIT BIRDY FILTER
5118 2422 535 95881 FIXED IND. 0,1UH 5%
5119 4822 157 11443 DISCRIMINATOR COIL
5121 4822 242 10261 QUARTZ 75KHZ