Philips MX5100VR - Electrical Parts List
Philips MX5100VR
151 pages
Loading...
ELECTRICAL PARTS LIST - POWER SUPPLY (AUDIO MODULE) & SPEAKER CONNECTION BOARDS
MISCELLANEOUS
4822 492 11735 SPRING TRANS
!
FUSE T5A 250V
!
FUSE T5A 250V
FUSE T4A 250V
FUSE T4A 250V
1263 4822 267 10733 FLEX SOCKET 4P VERT
CONN SOCKET 6P
1303 2422 015 19885 SPEAKER SOCKET 12P
CAPACITORS
2000 5322 126 11583 10NF 10% 50V
2001 5322 126 11583 10NF 10% 50V
2002 5322 126 11583 10NF 10% 50V
2003 5322 126 11583 10NF 10% 50V
2004 5322 126 11583 10NF 10% 50V
2005 5322 126 11583 10NF 10% 50V
2006 5322 126 11583 10NF 10% 50V
2007 5322 126 11583 10NF 10% 50V
2008 5322 126 11583 10NF 10% 50V
2009 5322 126 11583 10NF 10% 50V
2010 5322 126 11583 10NF 10% 50V
2011 5322 126 11583 10NF 10% 50V
2200 4822 126 12785 47NF TUB 50V
2201 5322 124 40641 10UF 20% 100V
2202 4822 124 80231 47UF 20% 16V
2203 5322 121 42578 100NF 5% 250V
2204 5322 121 42578 100NF 5% 250V
2205 5322 121 42578 100NF 5% 250V
2206 4822 124 80563 4700UF 20% 35V
2207 4822 124 80563 4700UF 20% 35V
2208 5322 121 42661 330NF 5% 63V
2209 5322 121 42578 100NF 5% 250V
2211 4822 124 80563 4700UF 20% 35V
2212 5322 121 42386 100NF 5% 63V
2213 5322 121 42578 100NF 5% 250V
2215 2020 012 93745 10000UF 20% 16V
2217 2020 561 90365 100NF +80/-20% 50V
2218 4822 124 11947 10UF 20% 16V
2219 4822 124 81286 47UF 20% 16V
2220 4822 124 81286 47UF 20% 16V
2222 4822 124 12056 1000UF 20% 35V
2223 4822 124 12056 1000UF 20% 35V
2224 4822 124 41643 100UF 20% 16V
2225 4822 124 41643 100UF 20% 16V
2228 5322 124 40641 10UF 20% 100V
RESISTORS
3200 4822 116 52283 4K7 5% 0,5W
3201 4822 051 30272 2K7 5% 0,062W
3202 4822 051 30103 10K 5% 0,062W
3203 4822 051 30103 10K 5% 0,062W
3204 4822 117 12925 47K 1% 0.063W
3205 4822 051 30103 10K 5% 0,062W
3206 4822 051 30681 680R 5% 0,062W
3207 4822 051 30331 330R 5% 0,062W
3208 4822 051 30681 680R 5% 0,062W
3209 4822 051 30472 4K7 5% 0,062W
3216 4822 051 30331 330R 5% 0,062W
3217 4822 051 30682 6K8 5% 0,062W
3218 4822 051 30153 15K 5% 0,062W
3219 4822 051 30102 1K 5% 0,062W
3222 4822 051 30102 1K 5% 0,062W
3223 4822 117 13632 100K 1% 0.62W
3224 4822 116 83872 220R 5% 0,5W
8R2 5% 0,33W
3226 4822 051 30471 470R 5% 0,062W
3227 4822 051 30102 1K 5% 0,062W
3229 4822 051 30472 4K7 5% 0,062W
3230 4822 051 30472 4K7 5% 0,062W