Philips MX5100VR - Page 125
Philips MX5100VR
151 pages
Loading...
DIODES
D1012 4822 130 32778 1SS133
D1016 9965 000 14882 RECTIFIER DIODE FR101
D1017 9965 000 19670 ZENER DZ-20BSBT265
D1017 9965 000 11210 MTZJ20B
D1018 4822 130 30621 1N4148
D1018 4822 130 32778 1SS133
D1022 4822 130 30621 1N4148
D1026 9965 000 12904 ZENER DZ-5.1BSBT265 OR
D1026 4822 130 82703 MTZ5.1B
D1030 4822 130 32715 SB340
INTEGRATED CIRCUITS
IC1001! 9965 000 19657
!
PHOTOCOUPLER EL817B
IC1001! 9965 000 19658
!
PHOTOCOUPLER EL817C
LTV817B-F
PHOTOCOUPLER LTV-817C-F
IC1051 9965 000 19659 VOLTAGE REGULATOR PQ070XF01SZ
IC1052 9965 000 19659 VOLTAGE REGULATOR PQ070XF01SZ
TRANSISTORS
Q1001 9965 000 17186 FET 2SK3566
Q1002 4822 130 10103 KTC3199Y
Q1002 9965 000 10994 2SC3199-GR/KTC3199-GR
Q1002 4822 130 11647 2SC2785J
Q1002 9965 000 19583 TRANSISTOR 2SC2785(H)
Q1002 9965 000 05643 TRANSISTOR 2SC2785(F)
Q1002 9965 000 09882 TRANSISTOR BN1L4M-T
Q1003 4822 130 41306 2SC1815GR
Q1008 4822 130 10103 KTC3199Y
Q1008 9965 000 10994 2SC3199-GR/KTC3199-GR
Q1008 4822 130 11647 2SC2785J
Q1008 9965 000 19583 TRANSISTOR 2SC2785(H)
Q1008 9965 000 05643 TRANSISTOR 2SC2785(F)
Q1008 9965 000 09882 TRANSISTOR BN1L4M-T
Note: Only the parts mentioned in this list are normal service spare
parts.
ELECTRICAL PARTS LIST - POWER AMPLIFIER BOARD
MISCELLANEOUS
1302 4822 267 10729 FLEX SOCKET 10P VERT
1303 4822 267 10729 FLEX SOCKET 10P VERT
1600 2422 540 98514 CERAM RESONATOR 602KHZ7
1601 2422 540 98568 CERAM RESONATOR 700KHZ
CAPACITORS
2101 2222 580 15649 100NF 10% 50V
2102 2222 580 15649 100NF 10% 50V
2104 2222 601 55649 100NF 10% 100V
2105 2222 580 15649 100NF 10% 50V
2106 2020 021 91431 22UF 20% 100V
2107 2222 601 55649 100NF 10% 100V
2108 2222 580 15649 100NF 10% 50V
2111 4822 126 13188 15NF 5% 63V
2114 5322 116 80853 560PF 5% 63V
2115 5322 116 80853 560PF 5% 63V
2116 4822 121 51252 470NF 5% 63V
2117 2222 581 15654 220NF 10% 50V
2120 4822 126 13188 15NF 5% 63V
2122 5322 116 80853 560PF 5% 63V
2124 2222 581 15654 220NF 10% 50V
2125 4822 121 51252 470NF 5% 63V
2126 5322 116 80853 560PF 5% 63V
2127 2222 580 15649 100NF 10% 50V
2128 2222 580 15649 100NF 10% 50V
2129 2222 580 15649 100NF 10% 50V
2130 2222 580 15649 100NF 10% 50V
2131 4822 126 14241 330PF 50V
2134 2238 780 55654 220NF 10% 16V
2135 4822 126 13956 68PF 5% 63V
2136 4822 126 14241 330PF 50V
2201 2222 580 15649 100NF 10% 50V
2202 2222 580 15649 100NF 10% 50V
2204 2222 601 55649 100NF 10% 100V
2205 2222 580 15649 100NF 10% 50V
2206 2020 021 91431 22UF 20% 100V
2207 2222 601 55649 100NF 10% 100V
2208 2222 580 15649 100NF 10% 50V
2211 4822 126 13188 15NF 5% 63V
2214 5322 116 80853 560PF 5% 63V
2215 5322 116 80853 560PF 5% 63V
2216 4822 121 51252 470NF 5% 63V
2217 2222 581 15654 220NF 10% 50V
2220 4822 126 13188 15NF 5% 63V
2222 5322 116 80853 560PF 5% 63V
2224 2222 581 15654 220NF 10% 50V
2225 4822 121 51252 470NF 5% 63V
2226 5322 116 80853 560PF 5% 63V
2227 2222 580 15649 100NF 10% 50V
2228 2222 580 15649 100NF 10% 50V
2229 2222 580 15649 100NF 10% 50V
ELECTRICAL PARTS LIST - POWER SUPPLY (FOR VCR/DVD) & JUNCTION-C CBAs
2230 2222 580 15649 100NF 10% 50V
2231 4822 126 14241 330PF 50V
2234 2238 780 55654 220NF 10% 16V
2235 4822 126 13956 68PF 5% 63V
2236 4822 126 14241 330PF 50V
2301 2222 580 15649 100NF 10% 50V
2302 2222 580 15649 100NF 10% 50V
2304 2222 601 55649 100NF 10% 100V
2305 2222 580 15649 100NF 10% 50V
2306 2020 021 91431 22UF 20% 100V
2307 2222 601 55649 100NF 10% 100V
2308 2222 580 15649 100NF 10% 50V
2311 4822 126 13188 15NF 5% 63V
2314 5322 116 80853 560PF 5% 63V
2315 5322 116 80853 560PF 5% 63V
2316 4822 121 51252 470NF 5% 63V
2317 2222 581 15654 220NF 10% 50V
2320 4822 126 13188 15NF 5% 63V
2322 5322 116 80853 560PF 5% 63V
2324 2222 581 15654 220NF 10% 50V
2325 4822 121 51252 470NF 5% 63V
2326 5322 116 80853 560PF 5% 63V
2327 2222 580 15649 100NF 10% 50V
2328 2222 580 15649 100NF 10% 50V
2329 2222 580 15649 100NF 10% 50V
2330 2222 580 15649 100NF 10% 50V
2331 4822 126 14241 330PF 50V
2334 2238 780 55654 220NF 10% 16V
2335 4822 126 13956 68PF 5% 63V
2336 4822 126 14241 330PF 50V
2400 2222 580 15649 100NF 10% 50V
2401 4822 124 80062 470UF 20% 35V
2402 4822 124 80062 470UF 20% 35V
2403 2222 580 15649 100NF 10% 50V
2404 4822 124 80062 470UF 20% 35V
2405 4822 124 80062 470UF 20% 35V
2406 4822 123 14026 35V 470U 20%
2407 4822 123 14026 35V 470U 20%
2408 5322 126 11578 1NF 10% 50V
2409 5322 126 11578 1NF 10% 50V
2410 5322 126 11578 1NF 10% 50V
2411 5322 126 11578 1NF 10% 50V
2412 5322 126 11578 1NF 10% 50V
2413 5322 126 11578 1NF 10% 50V
2414 5322 126 11578 1NF 10% 50V
2415 5322 126 11578 1NF 10% 50V
2416 5322 126 11578 1NF 10% 50V
2417 5322 126 11578 1NF 10% 50V
2418 5322 126 11578 1NF 10% 50V
2419 2238 586 59812 100NF +80/-20% 50V
2420 5322 126 11578 1NF 10% 50V
2421 5322 126 11578 1NF 10% 50V