Sharp LC-32LE320 - Page 190
Sharp LC-32LE320
367 pages
Loading...
LC-19LE320, LC-22LE320, LC-26LE320, LC-32LE320, LC-37LE320, LC-42LE320
MAIN SCHEMATIC DIAGRAM (for 32”, 37” and 42”)
01. POWER-1
C713
22uF 10V
EU MT5363 - 4 LAYERS
AV33
C714
22uF 10V
Vout=0.8x (1+31.5K/10K) = 3.32V for MP2212
R719
1.5K +-1% 1/ 10W
R722
10K 1/10W 1%
C722
560pF 50V
L702
4.7uH
FB706
220R/ 2000mA
1 2
U702
MP2212DN
FB
1
GND
2
IN
3
BS
4
VCC
5
SW
6
SW
7
EN/SY NC
8
The rm a l Pad
9
R723
30K 1/10W 1%
C716
100N 50V
C718
100N 50V
DV33
C724
22uF 10V
+5V_SW
R725
0R05 1/ 10W
C726
22uF 10V
D704 BAS316
R726
0R05 1/10W
C727 1UF16V
C711
100N 50V
SMD/0402
D702
SS3P4
1 2
C728
22uF 10V
R727
0R05 4A 1/ 4W
STAND_BY
OPWRSB
Vout=0.8x (1+4K/10K) = 1.12V for MP2212
SMD/0402
C729
10uF 16V
C733
1UF16V
R731
56R 1/ 10W 1%
U703
G1117T43Uf
VIN
3
VOUT
2
GND/ADJ
1
R717
120R 1% 1/10W
FB707
220R/ 2000mA
DV18_D DR
DV33
C730
100N 16V
FB703 NC/ 220R/ 2000m A
R714
4.7K1/ 16W
C734
100UF 25V
R711
22KOHM 1/10W
R712
1K1/16W
Vout=1.25x (1+56/120)= 1.833V
TP704
R707
10K1/16W
R708
33K 1/10W
C708
100N 16V
FB704
220R/ 2000mA
C702
470UF 10V
R718
1K 1/10W 1%
R721
10K 1/10W 1%
CN701
CONN
R705 2K7 1/16W 5%
R704 100OHM1/16W
TP706
C720
560pF 50V
R703
10KOHM +-5% 1/8W
TP703
Q701
BC847C
FB705
220R/ 2000mA
TP705
TP702
U701
MP2212DN
FB
GND
IN
BS
4
VCC
5
6
7
EN/SY NC
8
The rm a l Pad
9
C715
100N 50V
L701
4.7uH
Q702
BC847C
R713
NC/1K1/16W
Q703
AO6415
D
D
G
S
TP701
R701
22KOHM 1/10W
C705 1UF16V
Q705
C709
1UF16V
TP707
FB701 120R /3000mA
FB702 120R /3000mA
R720
3K 1/10W 1%
C717
100N 50V
R710 1K1/16W
C719
22uF 10V
C712
10U 10V
Q704
AON4421
G
S
R702 33K 1/10W
+5V_S W+5V_STB
+12V/5V
+24V
+5V_STB +5V1_TUN
+5V_STBSTB_PWR5V
DV11
+5V_SW DV33
+5V_STB
+5V_SW +5V1_TUN
+24V12,15
GND5, 6, 7,8, 9,10,11, 12,13, 14,15,16
+12V/ 5V5, 10,12, 15
BRIGHT_ADJ16
STAND_BY11
DV117
DV18_DDR9
+5V_SW8,10,11, 12,13,14, 15,16