Sharp LC-32LE320 - Page 206
Sharp LC-32LE320
367 pages
Loading...
LC-19LE320, LC-22LE320, LC-26LE320, LC-32LE320, LC-37LE320, LC-42LE320
POWER SCHEMATIC DIAGRAM (for 32” and 37”)
R940
11.5R 1/ 2W
R9127
1R 1/ 8W 5%
R964
390R
R941
3K3
HBD901
Heatsink
21
R959
1M
D960
BAV21
R922
220K
!
R975
1K8 1/8W
C933
330pF
LED5
C917
100nF
!
VCC _PFC
LED7
BD901
KBJ608G
2
R906
0R15 1% 1W
R909
680R_1%
R929
33R
Vac_in
C901
470NF
LED3
F902
T4AH/250V
1 3
IC992
KIA2431AP
3
LED2
R997
47K_1%
12
HD935
Heatsink
21
LED1
t
NR901
SCK10 1R55LSY
1 2
+400V
HQ991
Q902
BC847C
R902
220K
R904
0R15 1% 1W
C911
330nF
R920
100R
LED8
R965
6.8K
STANDB Y_ IN
R914
15K
R970
22K
FB904
IC993
KIA2431AP
3
R951
33R
R953
11.5R 1/ 2W
R921
2.2K _1%
LED4
C932
0.22uF
R974
C935
0.1uF
R946
15K
+12V_F
R955
100K
R936
10K
R9129
5K1
+400V
LED1
C990
10uF 50V
D987
BAW56
+12V
R952
1K5
R954
D959
BAV21
ZD984
BZX79-C15
Q903
2N7002
R928
3K3
LED5
C956
470pF/ 1KV
C906
0.001uF /250V
C909
0.001uF /250V
R962
100R
R960
R930
4.7M
C912
330nF
RV901
TVR14561
IC902
SG6961
INV
1
COMP
2
MOT
CS
4
ZCD
5
GND
6
OUT
7
VCC
8
C997
1U 25V
R925
R961
51K
R963
51K
Q988
BC847C
SG901
DSP201M-A21F
C996
10N 50V
C915
1nF
RV903
TVR14511
L904
BEAD
D988
BAW56
FB985
75R W 6RH3.5X10X1.0
R978
4K7
R918
330R
R939
4K7
L906
ER28
49
R972
22K_1%
C948
3.3nF
HD955
R998
10K
R976
11.5R 1/ 2W
D963
R973
2.2K _1%
HQ994
C908
0.001uF /250V
C984
10nF/ 100V
R979
SG902
DSP201M-A21F
R947
330R
LED2
R943
D903
BAV103
D989
D951
BAV103
IC 952
TCET1103G
STANDBY _IN
Q901
TK12A60U
R986
CN902
HEADER 13
1
IC 953
TL431
HQ999
C953
1500PF 1KV
R931
120K
R944
IC995
IC 996
R949
LED4
R950
SG904
R917
LED6
C914
2U2 16V
HQ997
Q995
2SK2381
Q997
2SK2381
Q996
C954
100PF 1KV
IC997
STBY
CN904
HEADER 7
R924
D952
LED6
R969
1K
FB980
Bead
D961
R968
R981
47K_1%
R971
22R
CN903
HEADER 7
LED3
Q904
SG903
C960
470pF/ 1KV
C955
100PF 1KV
R937
22R
C987
1000uF 10V
C943
1000uF 35V
R977
To scaler
+12V
INVER TER-ON-OFF
BRIGH T-ADJ
FB905
60R
+24V_ A
+5VSB
LED7
Q932
BC857C
L905
C981
33uF 50V
R987
6K8
R988
470K
C995
15P 50V
C916
33uF 450V
R996
C951
4.7uF /160V
C940
0.1uF
D991
1N5408
C945
100uF/ 100V
C949
0.1uF
C947
47uF 25V
LED8
C993
10N 50V
Q905
FB983
+24V
C938
100pF
C918
33uF 450V
D958
LL4148
+60V
S901
metal p late
L907
ER28
27
R967
C994
10N 50V
715G4065
R935
2M2
R934
2M2
Q945
BC327
C946
330uF/ 25V
S903
metal plat e
R966
2.2K
ZD930
BZX79-C9V1
C910
1U 450V
R913
18K_1%
62g
D953
To panel
+5V
R933
+12V
FB987
0R05 1/ 4W
BRIGHT-ADJ
ZD981
BZX79-C15
+24V
C991
1nF
R916
IC901
SG6961
INV
COMP
MOT
CS
4
ZCD
5
GND
6
OUT
7
VCC
8
D957
LL4148
Q994
FB986
STBY
VCC _PI
R994
D956
SB240
VCC_PF C
R945
47K
R980
2.7K
C937
1U/ 50V
IC991
TCET1103G
D954
C983
0.1uF
L901
R985
D935
SRF1060
R982
47R
C985
1000uF 10V
T901
EF-20
R915
0R15 1% 1W
C986
47uF 25V
R983
470R
+5V
C989
0.1uF
C980
1.5nF /500V
R991
12K_1%