Sharp LC-32LE320 - Page 8
Sharp LC-32LE320
367 pages
Loading...
LC-19LE320, LC-22LE320, LC-26LE320, LC-32LE320, LC-37LE320, LC-42LE320
Preparation
Attaching/Detaching the Stand
• Before attaching (or detaching) the stand, unplug the AC cord from the AC INPUT terminal.
Being damaged.
CAUTION:
• Attach the stand in the correct direction.
1. Put the TV face down on a safe surface
that is covered by a soft and smooth cloth.
2. Adjust the TV stand to the bottom of the TV.
3. Fasten the screws by using a cross-head screwdriver(Not supplied).
CAUTION:
angle.
NOTE:
To detach the TV stand, perform the steps in reverse order.
Wall mounting
TV screen
size(Inches)
VESAcompatible wall
bracket(millimeters)
(W x H)
Screw type
19” 75 x 75 mm Metric 4 x 10 mm
22” 75 x 75 mm Metric 4 x 10 mm
26” 75 x 75 mm Metric 4 x 10 mm
32” 200 x 100 mm Metric 6 x 10 mm
37” 200 x 200 mm Metric 6 x 10 mm
42” 200 x 200 mm Metric 6 x 10 mm