Sharp LC-42SB55E
32 pages
Loading...
Connecting a PC
Connecting a PC
HDMI Connection
Y
LR
LR
Pb
P
S
P
A
U
COMPONEN
T
Y
L
R
Pb
SP
AU
CO
MP
O
NEN
T
VGA
COMPON
E
VGA
L
R
CO
MP
O
N
E
Analogue Connection
VGA AUDIO
PC IN
COMPONENT
PC IN
COMPONEN
VGA AUDIO
COMPONENT
Supported display resolutions
Computer formats (PC)
Resolution Refresh rate
640 x 480 60Hz
800 x 600 56Hz
800 x 600 60Hz
1024 x 768 60Hz
1280 x 720 60Hz
1280 x 768 60Hz
1360 x 768 60Hz
1280 x 1024 60Hz (42” only)
1920 x 1080 60Hz (42” only)
Video formats
Resolution Refresh rate
480i 60Hz
480p 60Hz
576i 50Hz
576p 50Hz
720p 50Hz, 60Hz
1080i 50Hz, 60Hz
1080p (HDMI, Component only)
50Hz, 60Hz, 24Hz
26
PC
PC
HDMI cable
DVI/HDMI conversion cable
Ø 3�5 mm stereo mini jack cable
DVI/RGB conversion cable
RGB cable