Sharp LC-42SB55E
32 pages
Loading...
Preparation
Operation Manual
Quick Setup Guide
42”
26”
32”
0
Put the TV face down on a safe surface that is 1.
covered by a soft and smooth cloth.
Adjust the TV stand to the base column.
2.
Fasten 4 screws.3.
Unscrew the 4 bolts that fasten the base
2.
column to the TV by using a cross-head
screwdriver. (not supplied)
Detach the stand from the bottom of the TV.
TV screen size
( Inches)
VESA-compatible wall
bracket
(millimeters)
(W x H)
Screw type
26” 200 x 100 mm Metric 6 x 10 mm
32” 200 x 200 mm Metric 6 x 10 mm
42” 400 x 200 mm Metric 6 x 10 mm